Otel Voucher Ne Demek?

Servis voucher nedir?

Anlaşmanın yapıldığı seyahat acentesinin hazırladığı ve aldığı hizmetler karşılığında (transfer, yemek, konaklama..vb) yolcuya verilen belgedir. Belge müşteri tarafından servis sağlayıcısına verilir. Kupon olarak da bilinir.

Otelcilikte kickback nedir?

Kickback İndirimi: Her rezervasyon başı alınan özel bir indirim. Long Stay (Uzun Kalış İndirimi): Genelde 21 gün üzeri kalışlarda ekstradan uygulanan indirim türü. 21 gün üzeri %15 gibi.

Antre ne demek otel?

Antre kelimesinin Türkçe’deki karşılığı “giriş”tir. Antre, bir evin ana giriş kapısının diğer odalara ve mekânlara dağılımın sağlandığı alanı kapsamaktadır.

Otel rezervasyonu ne demek?

Rezervasyon, otel, uçak, otobüs, restoran, vapur, tren gibi gideceğiniz yere gitmeden önce yerinizin ayarlanmasıdır.

Turistik voucher ne demek?

Voucher terimi; turizm hizmetleri anlaşmasının yapıldığı seyahat acentesinin hazırladığı ve misafire(müşteriye) satın almış olduğu tur, transfer, yemek, otel konaklaması. v.b. hizmetlerin karşılığında yolcuya verilen rezervasyon belgesidir.

Short a düşmek ne demek?

Overbook eldeki son odayı birden fazla müşteriye yanlışlıkla satmaktır. Sektorde “ shorta düşme ” terimi de bu anlamda sıklıkla kullanılmaktadır. Bu tip bir durumda otel daha üst donanıma sahip bir odayı aynı fiyata vererek müşteriyi memnun etmeye çalışır.

Otel rack ne demek?

Anlık oda durumları tek ekranda görüntülenebilir, temizlik ve doluluğa göre farklı renklerde işaretlenebilir. Gösterilen odalar filtrelenip, girişlere, çıkışlara ve konaklayanlara kolaylıkla ulaşılabilir. Bu ekrandan çıkmadan seçilen oda üzerinde tahsilat, folyo ve check-out işlemleri yapılabilir.

You might be interested:  FAQ: Selectum Otel Sahibi Kim?

Konaklanan tesiste müşteri adına ve hesabına geçirilen ödemeler.

Konaklama belgesi nedir?

Konaklama Belgesi otelinize konaklamak için gelen müşteriye ilk doldurulan müşterinin kimlik bilgileri ve imzasının yer aldığı, müşterinin ilk tanındığı belgedir.

Antre giriş holü nedir?

Antre olarak da bilinen giriş holü, ev dekorasyonu sırasında öne çıkan alanlardan biri olmasa da aslında evin ilk göze çarpan ve dekorasyon hakkında ilk izlenimi veren alanlarıdır. Evin dekorasyon stili ve renk dengesi hakkında ilk fikri veren yer olduğu için tasarımına önem verilmesi gereken bir alandır.

Antre ne demek TDK?

a. (a’ntre) 1. Giriş: “Bir müddet sonra her ikisi de büyük antreden çıkıp kaybolurlar” -A. M.

Full Board konaklama ne demek?

Tam pansiyon ( Full Board – FB) konaklama tipinde sabah, öğle, akşam yemekleri ücrete dahil olup genellikle gün boyu çay ve çayın yanındaki ufak ikramlar da ücrete dahil edilir. Gezi için gidilen otellerde kaplıca ya da kayak otellerinde sıkça rastlayabileceğimiz bir konsepttir.

Otel Rezervasyon belgesi nedir?

Konaklama belgesi otele gelen müşterilere verilen bir belgedir. Bu belgede müşteriler kimlik bilgilerini ve diğer bilgilerini yazdıktan sonra imzasını atması gereken bir belgedir.

Oteli arayarak rezervasyon yapılır mı?

Konaklamak istediğiniz otelin telefon numarasını edindikten sonra, tercihen cep telefonunuzu kullanarak oteli arayın. ( Böylece olası bir durumda size geri dönüş yapacakları numarayı görürler ) Küçük otellerde rezervasyon birimi ile resepsiyon birimi aynı olmakla birlikte, daha büyük konaklama merkezleri ve zincir

Rezervasyon yapınca ne olur?

Rezervasyon; ulaşım, konaklama ya da yeme içme konularında yer ve bilet ayırtma işlemine denir. Hava yolu ulaşımında rezervasyon yaptırılarak ucuz uçak bileti fiyatları sabitlenebilir. Böylece gelecek tarihlere planlanan seyahatler için uygun uçak biletine sahip olunabilir.