Okuyucular soruyor: Antalya Rixos Otel Nerede?

Antalya Rixos otel kaç yıldızlı?

Türkiye’nin 7 yıldız statüsündeki ilk oteli Sungate Port Royal’in ardından Rixos Grubu, Türkiye’nin ikinci 7 yıldızlı oteli Rixos Premium’u Belek’te açmıştı.

Dünyada kaç tane Rixos oteli var?

17 yıl önce kurulan Rixos Hotels, yurtiçi ve yurtdıiında büyümesini sürdürüyor. Firma sekiz ülkede 27 oteliyle hizmet veriyor. Bu otellerin 12’si Türkiye’de 15’i ise yurt dışında. Firmanın Türkiye dışında Rusya, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İsviçre ve Gürcistan’da otelleri bulunuyor.

Rixos Downtown kaç odalı?

Bu otel 360 odalıdır.

Antalya 7 yıldızlı otel hangisi?

Ülkemizin en iyi 7 yıldızlı otelleri listemizin ilki Antalya bölgesinde yer alan Xanadu Resort Hoteldir. İlk 7 yıldızlı otellerden biridir.

Rixos Premium Belek kaç yıldız?

Rixos Premium Belek Oteli Akdeniz Bölgesin’de bulunan ve 5 yıldızlı hizmet sunan sahil ve spa otelidir.

Rixos hangi ülkelerde?

Türkiye’nin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Hırvatistan, İsviçre, Rusya ve Kazakistan’da bulunan Rixos, geçtiğimiz yıl da önemli bir yatırıma imza atmıştı.

Rixos kaç tane?

Rixos toplamda üçüncü, yerlide ilk sırada Toplam sıralamada üçüncü olan Rixos, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük yerli zinciri unvanını taşıyor. Rixos Grubu’nun 15’i yurtdışında olmak üzere 26 otelinde 8 bin 721 oda bulunuyor.

Rixos un sahibi kim?

Rixos Hotels (Türkçe: Rixos Otelleri) Türk iş adamı Fettah Tamince tarafında 2000 yılında Antalya’da Rixos Labada ismiyle açılan ardından 7 farklı ülkede 25 otel ile faaliyet gösteren turizm şirketi.

You might be interested:  FAQ: Otel Bilgi Işlem Ne Iş Yapar?

Fettah Tamince kaç dil biliyor?

Grupta geri kalan yüzde 50 hissesini 2014 mayıs ayında işadamı Ethem Sancak’a satarak medyadan çıkmıştı. Temmuz 2014 ayında da Star Medya’nın yüzde 50’sini sattığı SOCAR Grubu’ndan aynı miktarda hisseyi geri alarak medyaya dönmüş oldu. Fettah Tamince, Kürtçe, Türkçe, Arapça, Almanca, İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Rixos otel Antalya kimin?

Rixos Otellerinin sahibi olan Fettah Tamince aynı zamanda Sembol inşaat şirketinin de patronu. Fettah Tamince aslen Vanlı.

Rixos Downtown Antalya kaç yıldızlı?

Tesis Güvenli Turizm Sertifikası’na Sahip 7 km uzunluğundaki Konyaaltı Plajı’nın hemen yanında yer alan ve panoramik asansör ile sahile direkt erişimi bulunan 5 yıldızlı Rixos Downtown Antalya, Akdeniz’in tadını çıkarmak için ideal bir tesis.

Rixos Downtown Antalya ne zaman açıldı?

Rixos Hotels tarafından 2035 yılına kadar işletilecek olan Rixos Downtown Antalya ‘nın renovasyon çalışmalarının Temmuz ayında tamamlanarak, 2011 sezonunda açılması hedefleniyor.

Burak Oğraş kimdir?

2011’de Tekirdağ Anadolu Otelcilik ve Turizm Lisesi 3. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Burak Oğraş, zorunlu stajını yapmak üzere gittiği Antalya Rixos Lares Hotel’in pansiyonun boş havuzunda cesedi bulundu. Oğraş ‘ın şüpheli ölümüne ilişkin soruşturmada 10 yıl sonra önemli bir gelişme yaşandı.