FAQ: Four Seasons Bosphorus Hotel Nerede?

Four Seasons Hotel Istanbul Hangi Saray?

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus. Kapasite: 145 standart oda, 25 süit, 1 başkanlık süiti ile 170 anahtar, 1000 kişilik balo salonu, 500 kişilik balo salonu. 16-35 kişilik toplantı salonları, 200 kişilik restoran, 2100 m2lik spa. Otel ‘in tarihi bloğu, Çırağan Sarayı eklerindendir.

Four Seasons Bosphorus ne zaman açıldı?

Eskiden Atik Paşa Sarayı olarak isimlendirilen otel, özenli bir restorasyon çalışmasının sonunda 2008 yılının Haziran ayında hizmete girdi. 2008 yılında açılan otel yakın zamanda Travel + Leisure dergisi tarafından Avrupa’nın en iyi büyük şehir oteli seçildi.

Four Seasons Otel sahibi kim?

İstanbul ‘daki Four Seasons Sultanahmet ve Beşiktaş’taki Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’un sahibi Tay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak Bodrum’da devam eden Four Seasons otel yatırımları hakkında son bilgileri verdi.

Four Seasons kaç yıldız?

Four Seasons Hotel Bosphorus ve Four Seasons Hotel Sultanahmet’le birlikte bu yıl 11 Four Seasons oteli listede yer aldı. Bu beş yıldız, dünyada 73 ülkedeki tesislerin bağımsız profesyoneller tarafından 900 objektif standarda göre değerlendirmesiyle veriliyor.

Four Seasons düğün ne kadar?

Öte yandan 400 ile 700 kişi kapasiteli bir başka Boğaz oteli Four Seasons Hotel’de düğün yapmanın kişi başı fiyatı ise 400 TL’den başlarken en az 200 bin, en çok 300 bin TL ödemek gerekiyor.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Cecil Hotel Nerede?

Four Seasons kaç oteli var?

Four Seasons, 54 ülkede otellere sahiptir. Dünya çapındaki Four Seasons otelleri hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki şehir listelerine göz atın.

Four Seasons grubu hangi ülke?

İngiltere’nin en ünlü ve en zengin modacılarından George Davies (69), Türkiye’de önemli bir yatırıma imza atıyor. Davies’in yarattığı en bilinen marka NEXT Davies, bir diğer markası olan ‘Per Una’yı ise Marks & Spencer’a 125 milyon sterline satmasıyla tanınıyor.

Four Seasons Hotel nedir?

four seasons oteller zincirinin istanbul boğazında 15 mayıs 2008 tarihinde açılışını yapacağı 5 yıldızlı otel. 140 adet standart ve suit odaya sahip olup, açık ve kapalı balo salonları, spa, spor salonu ve restaurantları ile istanbul’un beyaz türk mekanlarına yeni eklenti olmaya adaydır.

Tay Group kimin?

Tay Group Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak, 1959 İstanbul doğumlu. Ailesi Malatyalı olan Toprak, 1972 yılında Tayteks’i kurdu ve kumaş ticaretine başladı. 1989’da Tayeks Dış Ticaret’i kurdu. 1995’de Çorlu’daki fabrikasını inşa etti, 2001 yılında Bolu’da kurulu Yeni Dünya Tekstil Şirketi’ni satın aldı.

Astay Gayrimenkul sahibi kim?

Mesut Toprak, 1959 yılı İstanbul doğumlu. Eğitim hayatını İstanbul’da gören Mesut Toprak, ticari hayatına 1972 yılında Sultanhamam’da başladı. Mesut Toprak, bugün Onaltı Dokuz İstanbul projesini hayata geçiren Astay Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı.

Four Seasons Bodrum nerede?

Tay Group’un Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekarelik alana kuracağı Four Seasons Bodrum Resort, 1 milyar dolarlık bir proje olacak. Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse, “Proje, bölgenin en uzun sahil şeridine sahip olacak” dedi.

Four Seasons müdür?

Four Seasons Hotels İstanbul tarafından yapılan açıklamada Four Seasons Hotels İstanbul’un yeni Genel Müdürü ‘nün Tarek Mourad olduğu duyuruldu.

You might be interested:  Four Seasons Hotel Nerede?

Four Seasons Sultanahmet kaç odalı?

Sultanahmet Camii yanında yüzlerce yıllık Neo Klasik mimari, sivri kemerler, çiniler ve kubbelerle süslü bir konakta hizmet veren Four Seasons Hotel İstanbul Sultanahmet, 65 tane şık dekorasyonlu odası ve 200’den fazla personeliyle hizmet sunuyor.

Tarek Mourad kimdir?

Uluslararası lüks otelcilik sektöründe 20 yılı aşkın yöneticilik deneyimine sahip olan Mourad, daha önce Raffles Istanbul, Le Royal Meridien Bahreyn; Sheraton Doha’da farklı pozisyonlarda çalıştı. Mısır doğumlu olan Mourad, ana dili Arapça dışında İngilizce biliyor.